NetForm.pl

Pogotowie komputerowe

Jaki antywirus komputerowy jest najlepszy?

Program antywirusowy to program na komputer, który ma za zadanie wykrywać i usuwać wirusy komputerowe. Jest kompleksowym pakietem programów chroniących komputer przed innymi zagrożeniami. Istnieje bardzo dużo antywirusów i z pewnością każdy z nich ma zapewnić najlepszą ochronę. Jednak czy tak jest?

O antywirusach

Antywirus powinien zapewnić jak najlepszą ochronę przed wirusami i złośliwymi oprogramowaniami szpiegowskimi. Jest kluczowym elementem ochrony systemu operacyjnego, plików użytkownika i prywatnoci. Komputery są podatne na wirusy, a zwłaszcza ransomware, które blokują pliki. Dlatego antywirus powinien zabezpieczyć komputer.

Jakie programy antywirusowe warto mieć?

Programy antywirusowe, które warto kupić w 2022 roku i są najlepszymi aplikacjami, którym warto zaufać.

1. Avast One Essentials

Program oferuje wysoką ochronę antywirusową. Użytkownicy mają również możliwość za jego pomocą pobierać nowe sterowniki, ale jego minusem jest to, że nie jest jeszcze dostępny w Polsce. Podmioty, które szukają dobrego antywirusa na firmę, mogą pomyśleć o płatnej wersji Avasta.

2. F-Secure SAFE

Wielką zaletą tego programu jest to, że chroni bankowość i płatności w internecie i zapobiega w przypadku otwarciu szkodliwych witryn. Jest również świetną ochroną rodzicielską. Co więcej dla graczy przewidziano tryb zabezpieczeń ustawień i systemu Windows. Z pewnością ten program to świetna i skuteczna ochrona w czasie rzeczywistym przed wirusami.

3. Norta 360 Delux

Program antywirusowy, który zapewnia zabezpieczenie skuteczne aż maksymalnie 5 urządzeniom. Zapewnia on ochronę przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem, wyłudzaniem informacji. Powstrzymuje cyberprzestępców przed uzyskaniem danych osobowych. Program zapewnia 50 GB przestrzeni dyskowej na kopie zapasowe w chmurze. W taki sposób zabezpiecza użytkownika przed utratą plików z powodu awarii dysku twardego.