NetForm.pl

Pogotowie komputerowe

Jakie śniadania zabierać ze sobą do pracy?

lunch

Zmiana trybu żywienia na ten zdrowszy bywa trudna zwłaszcza w przypadku ciągłego zapracowania. Nie bez powodu to właśnie pracownicy tych największych korporacji najczęściej żywią się na mieście albo korzystają z usług cateringów dietetycznych. Nawet oni są jednak w stanie jeść w miarę zdrowo.

Nowy tryb życia warto rozpocząć od wprowadzenia dość prostej zmiany, jaką będzie przerzucenie się na zdrowe śniadania. Warto nawet przygotowywać je sobie dzień wcześniej wieczorami, by rankiem tylko umieszczać je w zamykanych pojemnikach i zabierać ze sobą do biura czy jeszcze innego obiektu firmowego.

Niektórzy dietetycy odchodzą od twierdzenia, jakoby śniadanie było najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, jednakże bez dwóch zdań jest to posiłek ważny, który ma rozkręcić organizm i rozbudzić przede wszystkim uśpiony układ metaboliczny. Posiłek ten powinien zostać złożony z trzech podstawowych makroskładników. Ogólnie rzecz biorąc dobrze by również było, gdyby zaspokajał on mniej więcej 30% dziennego zapotrzebowania na kalorię. Jeżeli więc dana osoba w ciągu dnia musi przyjmować jakieś 2000 kcal, oznacza to, że jej śniadanie powinno zawierać mniej więcej jakieś 600 kcal.

Śniadania kojarzą się głównie z węglowodanami, ale warto zwrócić uwagę na to, jaki typ węglowodanów się do nich wprowadza. Te proste nigdy nie będą dobrym wyborem. Śniadania do pracy powinny opierać się właśnie w głównej mierze na węglowodanach złożonych, które zaspokajają apetyt na znacznie dłuższy czas niżeli te proste, ponieważ są powoli rozkładane przez organizm. Przykładem węglowodanów złożonych są płatki owsiane górskie, ale też i żytnie pieczywo. Do tych produktów warto jeszcze dodać jakieś białko (jogurt naturalny albo jajka), zdrowe tłuszcze (oliwę z oliwek czy orzechy) oraz oczywiście warzywa lub owoce.

A co z napojami? Całe szczęście kawa będzie bardzo dobrym uzupełnieniem zdrowego śniadania. Śmiało można ją wypić z mlekiem, jednakże z cukru lepiej zrezygnować. A jeśli znajdujesz się na etapie szukania pracy, zajrzyj też na nagieldzie.pl.