NetForm.pl

Pogotowie komputerowe

Problemy z komputerem (reset)

Masz problemy z komputerem? Często się zacina lub chcesz go przywrócić do początkowych ustawień ale nie wiesz jak?

Nie martw się, zaraz ci wszystko szczegółowo wytłumaczymy.

A więc zacznijmy od tego co zrobić gdy zaciął się system komputera? Po pierwsze odłącz wszystkie kable i wciśnij kombinacje klawiszy „ctrl+ alt + delete”. Gdy pojawią nam się opcje wybierz „menadżer zadań” gdy otworzy ci się okienko Zamknij wszystkie karty. Jest też możliwość, żeby od razu uruchomić ponownie system. Jeżeli to nie działa, spróbuj przytrzymać przez ok.30s przycisk wyłączenia komputera, po chwili twój komputer się wyłączy.

Dlaczego nasz komputer się zaciął? Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy. Być może nasz komputer jest już stary i ma problemy z wydajnością w obecnych realiach. Innym powodem jest brak aktualizacji podstawowych programów takich jak przeglądarka internetowa. Jeszcze inną możliwością jest korzystanie z wątpliwej jakości stron porno czy hazardowych.

Gdy już komputer jest zresetowany i chciałbyś go przywrócić do ustawień fabrycznych należy na pasku startu wpisać „Reset” i wybrać „Resetuj do ustawień początkowych” następnie wybrać, że chcemy przywrócić komputer do ustawień fabrycznych. Następnie należy wybrać czy chcemy konkretny dysk wyczyścić czy cały komputer (Polecamy cały komputer, wtedy mamy pewność, że wszystko będzie działać jak w nowo zakupionym sprzęcie) później tylko potwierdzamy naszą decyzję i komputer zaczyna się przywracać do stanu fabrycznego (proces ten trwa 3-5h)
Gdy komputer skończy wykonywać tę czynność ustawiamy go i można użytkować.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy!