NetForm.pl

Pogotowie komputerowe

Szpiegujące oprogramowanie (spyware)- jak się go pozbyć?

Istnieje kilka sposobów na usunięcie oprogramowania szpiegującego (spyware) z komputera.  Jeśli masz wiedzę na temat wirusów, możesz łatwo zrozumieć większość tych metod i ich potencjalne korzyści. Oprogramowanie szpiegujące można wykryć na wiele sposobów, podobnie jak wirusy.  Skanowanie komputera może ujawnić wiele rodzajów oprogramowania szpiegującego i reklamowego oraz pomóc w bezpiecznym usunięciu ich z komputera.

Co wywołuje szpiegujące oprogramowanie?

Najgorszym scenariuszem dla użytkownika komputera, który ma na swoim komputerze dużą ilość oprogramowania szpiegującego i reklamowego, jest konieczność ponownej instalacji systemu.  W takim przypadku w wielu przypadkach wykonanie kopii zapasowej danych na komputerze, a następnie pełna ponowna instalacja systemu operacyjnego urządzenia, będzie wymagać profesjonalnej pomocy.

 Ale to nie jest normalny przypadek i nie jest to również pierwszy krok, który musisz zrobić.  Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które powinieneś zrobić najpierw.  Istnieje wiele pomocy, ale potrzeba trochę więcej pomocy i wiedzy, aby dowiedzieć się, jaki program jest potencjalną korzyścią, a który prawdopodobnie nie.

Zrobiło się źle

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że oprogramowanie szpiegujące nie jest już czymś, co rzadko przytrafia się użytkownikowi i nie ma wpływu na jego komputer, więc „niech już sobie zostanie”. Nie. Spyware należy się pozbywać.  Musisz uznać to za duże ryzyko, tak jakbyś miał wirusa.  Nie musisz popełnić błędu podczas pobierania go na swój komputer, aby stać się jego ofiarą.  To może się po prostu zdarzyć. Dlatego warto podjąć teraz decyzje o ulepszeniu systemu.

Do tej części artykułu informacje czerpaliśmy ze strony: www.informator24.pl

 Trzy kroki do usunięcia oprogramowania szpiegującego

 Istnieją trzy główne kroki, które musisz w pełni zrozumieć, aby trzymać na dystans oprogramowanie szpiegowskie i reklamowe.  Bez jeden z tych składników, istnieje potencjalne ryzyko, że wpuścisz go do swojego komputera.

 Krok 1: Programy antyszpiegowskie

 Programy te zapewniają możliwość oczyszczenia systemu.  Działają podobnie do programu antywirusowego, ponieważ usuwają wszystko, co ukryte na komputerze, co może być dla Ciebie niebezpieczne.

 Zapewniają również ochronę, taką jak zapora, która pomoże zapobiegać dalszym infekcjom oprogramowania szpiegującego na komputerze po jego pomyślnym usunięciu.

 Krok 2: Uważaj na to, co tam jest

 Musisz wiedzieć, które programy mogą najbardziej Ci zaszkodzić.  Istnieje wiele powszechnie używanych programów, w których czai się oprogramowanie szpiegujące lub reklamowe.  Pokażemy Ci, które z nich są potencjalnymi ryzykownymi inwestycjami.

 Krok 3: Bądź bezpieczny

 Istnieją określone środki bezpieczeństwa, które należy wprowadzić, aby zapewnić ochronę przed przyszłymi atakami oprogramowania szpiegującego.  Te metody zapewnią ci silną ochronę przed popełnianiem błędów, a nawet dopuszczaniem, by dziury w systemie bezpieczeństwa narażały Cię na ryzyko.

Wyjaśniając, jakie masz opcje, będziesz mógł podjąć właściwą decyzję dotyczącą właściwej ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym i reklamowym.

 Nie ma wątpliwości, że powinieneś być ostrożny, gdy jesteś online, aby uniknąć potencjalnie problematycznych sytuacji spyware lub adware.  Niemniej jednak bardzo trudno będzie chronić się w 100% przypadków.  Jednak za pomocą kilku prostych środków możesz zachować czujność w walce z oprogramowaniem szpiegującym.

 Na koniec należy wspomnieć o tym, że każdy rodzaj edukacji, jaką otrzymujesz na temat oprogramowania szpiegującego i reklamowego, powinien być przekazywany całej rodzinie, a przynajmniej każdemu, kto korzysta z Twojego komputera.  Dzieci często mogą być celem programów szpiegujących i reklam.  Pamiętaj, że wystarczy jedno kliknięcie myszką, aby go pobrać.

 Edukowanie dzieci na temat tego potencjalnego zagrożenia pomoże ci znaleźć prawdziwe korzyści w skuteczności programu.  Większość dzieci, które mogą samodzielnie korzystać z komputera, rozumie, jakie są potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa.  Daj im listę kontrolną, jak chronić siebie i swoją inwestycję w komputer.

Przeczytaj również