NetForm.pl

Pogotowie komputerowe

Utrzymujmy swoje urządzenia mobilne w czystości (tablet, laptop, smartfon)

Warto również od czasu do czasu zwrócić uwagę na nasze urządzenia mobilne i utrzymywać je w czystości. Jak więc w odpowiedni sposób je czyścić:

Tablet, czytnik

To urządzenie czyśćmy ściereczką z mikrowłókna na przykład mikrofibry. Absolutnie nie używajmy papieru, który może porysować delikatny ekran. Mikrofibra znów jest elastyczna i chłonna, nie strzępi się i nie pozostawia po sobie niteczek. Wykonując koliste ruchy, zetrzemy brzydkie ślady z dotykowego wyświetlacza. Natomiast kiedy jest bardzo zabrudzony, przetrzyjmy go lekko zwilżoną szmatką. Stosujmy też specjalne preparaty przeznaczone do czyszczenia ekranów dotykowych urządzeń przenośnych. To na przykład chusteczki nasączone specjalną substancją, wilgotne szmatki, gąbki i środki w aerozolu. Część z nich posiada właściwości antybakteryjne. Nanośmy je bardzo ostrożnie, aby płyn nie dostał się do wnętrza obudowy.

Laptop z klawiaturą

Ekran przecierajmy szmatką (taką samą jak w przypadku tableta), natomiast klawiaturę odkurzajmy. Przydaje się do tego sprężone powietrze lub pędzelek z twardym włosiem. Usunie kurz, okruchy czy paprochy. Klawisze przecierajmy nawilżoną ściereczką (np. Fellowes obecnie za 20 zł). Do czyszczenia zakamarków w laptopie dobrze nadają się też patyczki higieniczne. Oczyśćmy nimi otwory, na przykład gniazdo słuchawkowe czy port USB.

Smartfon

Czyśćmy go na sucho (stosując te same metody co w przypadku tabletu). Osadzają się na nim resztki kosmetyków, złuszczony naskórek czy pot – usuwajmy je codziennie, nie dopuszczając do większych zabrudzeń. Pamiętajmy też o tym, aby do wnętrza smartfona nie dostała się woda. Zmoczony telefon natychmiast osuszmy ręcznikiem.

Na portalu www.codzienne.pl znajdziemy więcej artykułów o przydatnych poradach i o obcowaniu z urządzeniami nowej technologii.