NetForm.pl

Pogotowie komputerowe

Dyski SSD w Makach M1 szwankują

Dyski SSD są coraz powszechniej używanym typem przenośnych nośników danych. Dyski SSD zaczynają się psuć w komputerach typu Mac z układem M1. Jaka jest przyczyna szwankowania dysków? Co na to Apple?

Nowe komputery Mac z układem M1 robią furorę wśród użytkowników. Firma poprawiła układ klawiatury oraz układ całości komputera. W ten sposób zwiększyła wydajność swojego nowego modelu. Użytkownicy MacBooków dostali więc pretekst do wymiany starszego modelu na ten z układem M1. Jak to bywa w branży IT, dopiero po wypuszczeniu modelu na rynek, zaczynają się informacje na temat niedociągnięć nowego układu M1. Użytkownicy skarżą się przede wszystkim na szwankowanie dysków SSD.

Na komputerach typu Mac jest możliwość wykorzystania hakerskich umiejętności, dlatego firma wypuściła niedawno nowy malware przeznaczony na komputery z układem M1. Ma on zapobiegać wirusom, trojanom i innym łamaczom zabezpieczeń systemów operacyjnych.

Na ten temat pisze również strona https://www.uwaga.pl/

W przypadku szwankowania dysków SSD warto robić sobie backup na zewnętrzny, inny, nośnik danych, aby nie utracić swoich zapisów. Dyski SSD mają bowiem ograniczoną żywotność. Natomiast gdy zaczynają szwankować, to dają sygnał, żeby w razie czego wykonać kopię zapasową swoich danych na komputerze. Użytkownicy podkreślają, że dyski SSD wykorzystywane na Makach z układem M1 robią naprawdę dziwne rzeczy np. w ponad 400 godzin jeden użytkownik zarejestrował przybycie na dysku 150 TB danych. Zatem jego żywotność skończyłaby się po 2878 godzinach pracy. To zatrważające! Szczególnie, że Apple nie przewidziało możliwości samodzielnej wymiany dysku SSD na Makach. Użytkowniku Maka z układem M1 śpiesz się robić backup danych. Bowiem Apple milczy w tej sprawie i nie wiadomo czy wymiana – darmowa – będzie możliwa.